آخرین اخبار
بذر شفتالو

بذر شفتالو

فروش بذر شفتالو جهت پیوند انواع ارقام هلو و شلیل با کیفیت فوق العاده و راندمان بالا در بذر فروشی آرمین قاسمی موجود می باشد .

جهت تولید درختان هلو و شلیل میبایست بذر هلو،تخم شفتالو جهت کاشتن را تهیه کرد سپس انها را مدت حداقل ۴۸ ساعت در اب خیس کرد و سپس در بستر ماسه ای به صورت ردیفی در عمق حداقل ۵ سانتی متر از سطح زمین کاشت حداقل ۳ ماه مورد نیاز میباشد تا سرمای م.رد نیاز را بذر دریافت کرده و پوسته سخت را شکافته تا سبز گردد

بذر هلو،  تخم هلو جهت کاشتن که تهیه میگردد نباید از سال قبل باشد زیرا قوه نامیه ان ضعیف میگردد و در اصطلاح میبایست تازه باشدهلو و شليل با نياز سرمايي حدود ۱۰۰۰-۴۰۰ ساعت در مناطق با آب و هواي تابستانهاي گرم و خشك و فاقد سرماي ديررس بهاره به خوبي پرورش مي يابند. هلو نسبتا زود و قبل از سيب، گلابي و گيلاس گل مي­دهد و در مقايسه با بسياري از گونه­هاي درختان ميوه نسبت به سرما مقاومت كمتري دارد. تقريبا در تمام مناطق كشت هلو سرما يك مسئله مي­باشد. از اينرو آنها به عنوان سازگار با گرما در نظر گرفته مي شوندهلو وشلیل در محدوده عرض جغرافیایی ۲۴ تا ۴۵ درجه شمالی و جنوبی كشت می شود.جوانه هاي گل هلو در زمان خواب تا دماي ۳۱- درجه سانتي­گراد را تحمل مي­كنند و جوانه­های چوب در دماي كمتر از ۳۱- درجه از بين ميروند. گلهاي باز شده هلو و ميوه هاي ريز در صورتي كه در زمان محدودي در دماي ۲/۲- و يا كمتر قرار گيرند از بين مي­روند.

 

 

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های علامت گذاری شده الزامی هستند . *

*